I hate meal prep. I hate cooking. But after seeing results of my friend who lives across country, I decided to give it a try. No processed food. No macros. No counting anything.

I just spend my whole morning in the kitchen preparing my lunches for the next couple of days. I went shopping yesterday. This was part of my groceries.

I’m actually surprised it wasn’t really that much more. $160 for all my groceries for my family of three for the week.

Make sure to follow my blog to get my review and results!